امیر آقابابایی

کارشناس نرم افزار

تحلیل گر بنیادی بورس

تحلیل گر تکنیکال فارکس و ارزهای دیجیتال

بیزنس کوچینگ

امیر آقابابایی

کارشناس نرم افزار

تحلیل گر بنیادی بورس

تحلیل گر تکنیکال فارکس و ارزهای دیجیتال

بیزنس کوچینگ

نوشته های بلاگ

قدم هشتم : دست به کار شوید !

قدم هشتم : دست به کار شوید !

قدم هشتم : دست به کار شوید !

خواستن ، آرزو کردن ، امید داشتن و دعا کردن به تنهایی برای موفقیت کافی نیست . عمل کردن باید همراه مواردی مثل خواستن ، ایمان داشتن ، امید داشتن ، دعا کردم و برنامه ریزی باشد .

تایید کلامی ، بدون هیچ عملی توهم می آورد .

«جیم ران»

یک چیز مهمتر از ایمان است و آن عمل است . دنیا پر است از رویا پردازها ، ولی این کافی نیست . انسان‌ها باید سرشان را بالا بگیرند و قدم های استواری برای اهدافشان بردارند .

«کلمنت استون»

کارهایی مثل تعهد ، نظم و صبر ، آخرین بخش از روند معجزه‌آسای رسیدن به هر چیزی ست که تصورش را می کنید .

بدون حس ضرورت ، خواسته های ما ارزشش شان را از دست می‌دهند .

«جیم ران»

همین الان انجام بده

شما نمیتوانید صبر کنید تا یک شرایط فوق العاده ، به صورت ناگهانی برایتان پیش بیاید . شجاعت شروع کردن داشته باشید ، از زیبایی‌های فردایتان کمی قرض بگیرید تا به واسطه آن فعالیت‌های امروزتان را شکل دهید .

شما هر روز باید دقت یک کار بکنید که باعث شود بترسید .

امروز اولین قدم همراه با ترس تان را به سمت جلو و برای رسیدن به هدف هایی که در ذهن دارید ، بردارید .

صبر نکنید ، زمان هیچ وقت نمی ایستد .

همین حالا بهترین زمان برای عمل کردن است .

«ناپلئون هیل»

 

بی پروا باش

بخت با آنهایی یار است که جسورند .

«ویرژیل»

دوباره به خودت ایمان بیاور و اعتماد به نفس ات را بازیابی کن . نبود اعتماد به نفس تنها چیزی ست که شما را از رسیدن به خوشبختی محروم خواهد کرد .

زندگی جسورانه را شروع کن . از شلوغی ها دور کن . از جمعیت اطراف خود پیروی نکن .

دیگر هیچ وقت زندگی ات را بر مبنای متوسط و چیزهای متداول برنامه ریزی نکن . استاندارد اهدافت را بالاتر از هر چیزی که در اطراف میبینی و بقیه انتظار دارند قرار بده . متفاوت باش ، متفاوت فکر کن و متفاوت رفتار کن . چیزی شو که بقیه همیشه از تبدیل شدن به آن واهمه دارند .

مصم به سوی رویاهایتان حرکت کنید . آن نوع زندگی را برای خود بسازید که همواره تصورش کرده‌اید .

«هنری دیوید تورو»

برای آینده ات بجنگ

اهدافتان را پیدا کنید و برای آن تا سرحد مرگ بجنگید ، چه برنده باشید ، چه بازنده ، بگذارید همه بدانند ؛ من در جنگ شرکت کردم ، دوره آموزشی را تمام کردم و از همه مهمتر هیچ وقت ایمانم را از دست ندادم .

این برنامه آموزشی را ناشیانه جلو نبرید . ناشی بودن همیشه تلفات به بار می آورد . در مورد آینده بهترتان مسئولانه تر برخورد کنید . اگر می خواهید سالم زندگی کنید ،پس به مقوله سلامت به صورت جدی توجه کنید . اگر قصد دارید ثروتمند شوید ، تلاش کنید به فردی ثروتمند تبدیل شود . اگر می‌خواهید عشقی فوق العاده را تجربه کنید ، پس در مورد تعهدات تان در زندگی زناشویی مسئولانه برخورد کنید . خودتان را حیرت زده کنید . دوستان ، خانواده و رقیبانتان را به تعجب بیندازید .

اگر از اعماق وجودتان چیزی را بخواهید ، جراتش را خواهید داشت برای به دست آوردنش همه چیزتان را به خاطر بیندازید .

«برندان فرنسیس»

و هیچ وقت ، هیچ وقت ، هیچ وقت تسلیم نشوید

از خود گذشتگی را برای خود بهترتان پرورش دهید . تعهد بی چون و چرایی نسبت به اهداف تان داشته باشید . غیر منطقی باشید . تسلیم ناپذیر باشید . اگر بتوانید تا جایی که می‌توانید پیشروی کنید ، حتماً کمی دیگر هم می توانید جلو بروید . رسیدن به موفقیت در همین کیلومتر های بیشتر ، تلاش‌های بیشتر ، ساعت های بیشتر ، آماده‌سازی های بیشتر ، توجهات بیشتر و ارتباطات بیشتر به وجود می‌آید . بیشتر ، همان چیزی است که شما را از متوسط متمایز می‌کند . این « بیشتر » مقابل « عادی » بودن قرار می‌گیرد تا به یک انسان خارق العاده تبدیل تان کند .

بدون شک در این مسیر ، اشتباهاتی خواهید کرد . به خاکی خواهد زد ؛ یا حتی شکست می‌خورید ، سقوط می‌کنید ، دلسرد میشوید ، احساس شکست می کنید و از پا می افتید و غرق در مشکلات با سدی جلوی تان روبرو می‌شوید . این کاملا عادی است و برای هر کسی ممکن است پیش بیاید . انسان همین است . فقط برایش برنامه‌ریزی کنید و بار دیگر به مسیرتان برگردید .

همانطور که کالوین کولیج می‌گوید : « پایداری کنید . هیچ چیزی در دنیا نمی‌تواند جای استقامت و ایستادگی را بگیرد . هیچ چیز متداول تر از ناموفق بودن یک انسان با استعداد نیست و مثالش نابغه هایی هستند که بدون هیچ پاداشی از دنیا رفتند . دانش به تنهایی کافی نیست ، دنیا پر است از انسانهای تحصیلکرده ، قدرت مطلق برای آنهایی است که استقامت و عزم راسخ دارند » .

بزرگترین افتخار ما ، در بدون شکست بودنمان نیست ، بلکه در قد علم کردن بعد از هر شکست در زندگی ست .

«کنفسیوس»

همانطور که از آزمون و خطاهایتان با سختی و تلاش عبور می کنید تا به اهدافتان برسید ، میدانید که موفقیت از چیزی که فکر میکنید به شما نزدیکتر است . تاریک ترین لحظه شب ، پیش از طلوع آفتاب است . لحظه ی تحویل شما ، شاید یک قدم با شما فاصله داشته باشد . شاید در تماس بعدی ، ملاقات فردایتان باشد یا در فردی که امشب قرار است ملاقاتش کنید . کلید موفقیت در حرکت رو به جلو است .

استقامت ، قدرتی است که به واسطه آن انسان می تواند با ترس هایش بارها و بارها بدون تسلیم شدن روبرو شود ، تا وقتی تمامی سختی‌های بزرگ را از سد راهش بردارد .

اغلب مردم وقتی ناامید می‌شوند که در یک قدمی رسیدن به موفقیت هستند . آنها در آخرین لحظه ی بازی دلسرد می‌شوند ، وقتی فقط یک ضربه با پیروزی فاصله دارند .

«راس پروت»

به سمت اهداف تان حرکت کنید . قدرت همین حالا در دستانتان است . همین حالا هر چیزی را که برای رسیدن به خواسته‌هایتان می‌خواهید ، دارید . فقط کافیست که برایش قدمی بردارید . یک قدم در هر لحظه ، یک متر جلوتر از بقیه .

سفر هزاران کیلومتریتان در همین لحظه شروع می شود . پس اولین قدمتان را همین حالا بردارید .

حالا وقتش است که بروید بیرون آن جوری زندگی کنید که لیاقتش را دارید .

سیستم مدیریت موفقیت

سیستم مدیریت موفقیت در واقع پروسه ی برنامه ، عمل ، بررسی و بهبود را احاطه کرده است و به آن جهت می‌دهد .

کمبود ثبات ، دزد ظریف رویاهاست .

تمرکز و ثبات یکی از مهمترین اصول رسیدن به موفقیت است .

اگر ثابت قدم و استوار بمانید ،حتی با حرکت آهسته ولی مداوم تان می توانید با استعدادترین رقیبانتان را هم از میدان به در کنید .

نداشتن ثبات قدم و استواری ، دلیل اصلی شکست خرگوش است مقابل لاک پشت .

توسط سیستم اصولی ثبت هفتگی ، میتوان متمرکز و استوار ماند .

فرمول دگرگونی بزرگ

۱ . سه هدف اصلی و مهم تان را بنویسید

۲ . یک تا سه رفتار کلیدی را که برای رسیدن به هر هدف احتیاج خواهید داشت ، یادداشت کنید .

۳ . رفتارهایتان را ادامه دهید

برای انتخاب های بهتر و متمرکز ماندن روی رفتارها ، کتاب اثر مرکب را بخوانید .

ریتم کارهای روزانه تان باید هم راستا با اهداف تان باشد تا به واسطه ی آن بتوانید رویاهای تان را به دست آوردهای زندگی‌تان تبدیل کنید .

«دارن هاردی»

یک آگاهی و هوشیاری ثابت و یک تعهد بی پایان به رشد و بهبود مداوم ، همان چیزی است که پرتاب تان میکند به جلو .

تحقیقات علمی ثابت کرده که چیزی به اسم مادرزادی وجود ندارد و در ضمن ، چیزی به عنوان استعداد فطری هم در کسی نهفته نیست .

چیزی که به عنوان استعداد تلقی می‌شود ؛ همان پشتکار ، سخت کوشی، تسلیم نشدن مقابل مشکلات و تکرار بهبود و پیشرفت ها می باشد .

تسلط ، چیزی است که به واسطه پرورش دادن خود به صورت آگاهانه در ۱۰ هزار ساعت ، همراه با تمرین تمرکز و دقت بالا به دست می آید .

«ملکوم گلدول»

تنها چیزی که باعث جدایی انسانهای عادی از موفق می شود ، تخصیص دادن زمان مناسب برای بهبود و پیشرفت است .

عظمت و اوج موقعی به وجود می‌آید که در روند کارتان غرق شوید و انسان‌های موفق ،شرکت‌کنندگان خستگی‌ناپذیر آن روند هستند .

«فریدریش نیچه»

تنها نقطه ی هدف نهایی در زندگی ، تبدیل شدن به آن چیزی ست که می توانیم به آن تبدیل شد .

«رابرت لوییس»

هر چه که هستید ، یک نمونه خویش باشید .

«آبراهام لینکلن»

همه ما فرصت هایی را در زندگی داریم که در موردشان اطلاعی نداریم . می‌توانیم کارهایی بکنیم که در رویاهایمان هم نمی‌توانیم انجام شان دهیم ، ما میتوانیم .

«توماس ادیسون»

ولی راز واقعی اینجاست …

وقتی آب جاری می شود دیگر لازم نیست با همان سرعت و قدرت اهرم را فشار دهید . خیلی ساده است که فشار را ثابت نگه دارید و به پمپاژ ادامه دهید . حالا به نظرتان اگر با اهرم برای مدتی طولانی کار نکنید و آن را بی استفاده بگذارید ، چه می‌شود ؟ بار دیگر بر می‌گردد داخل زمین و شما هم برمی‌گردید به نقطه اول . اگر بار دیگر اهرم را مدام و به راحتی فشار دهید ، آبی را نمی‌بینید . دلیلش این است که فضایی را که برای خودتان خلوت کرده بودید ، از دست داده اید ، تنها راهی که می توانید باز آب را به جریان بیندازید ، این است که پمپ را مثل اولین باری که شروع به کار کرده اید ، با قدرت به کار بیندازید .

مردم اغلب سعی می کنند برای خودشان یک روزمره ی هیجان انگیز ، پرشور و انرژی به وجود آورند . به عنوان مثال شما ، شام ها و قرارهای آخر هفته تان را با همسرتان تنظیم می کنید تا کنار هم به وقت بگذرانید ؛ ولی بعد از چند دقیقه همه چیز به همان شکل و شمایل سابقش برمی‌گردد .

اشخاصی را دیده ام که کتاب جدیدی می خرند ، برای یک برنامه یا همایش جدید ثبت‌نام می‌کنند و با پشتکار خیلی زیاد و ذوق و شوق فراوان در هفته یا ماه های اول مشغولش می‌شوند . ولی بعد از مدتی متوقف می‌کنند و برمی‌گردند به همان نقطه ی اولی که بوده اند ؛ این طرز فکر برایتان آشناست ، نه ؟

تمرکز و ثبات یکی از مهمترین اصول رسیدن به موفقیت است .

نکته‌ای که اغلب مردم توجه نمی کنند این است که اگر ریتم ثابتی را به زندگیشان داده اند ، متوقف کنند ،  خیلی سریع باعث از تکاپو افتادنشان می شوند و این یک تراژدی واقعی است . بهایی که برای برگرداندن انرژی از دست رفته تان باید بدهید ، خیلی گزاف است و به قیمت زمان ، انرژی و تلاش بیشتر تمام خواهد شد و بعد از صرف تمامی این موارد به جایی برمی‌گردید که قبلاً در آن بوده اید .

اگر تلاشی استوار و مدام را در دستور کارتان برای رسیدن به اهداف تان قرار دهید ، آن زندگی را که برای خودتان تصور می کنید ، کاملا تغییر خواهید داد . یک لحظه بی ثباتی ، یک انتخاب ضعیف و ناآگاهانه یا یک بی نظمی ساده فقط روی یکی از کارهای تان تاثیر نخواهد گذاشت ، بلکه تکاپوی تان را هدف می‌گیرد و کل روند کاری تان را مختل می‌کند .

این موضوع ربطی به طرز شروع کردن شما و رقیب هایتان ندارد ، بلکه به شیوه ادامه دادن و دوام تان در این مسیر ربط دارد . اگر ثابت قدم و استوار بمانید ، حتی با حرکت آهسته ولی مداوم تان می‌توانید با استعدادترین رقیبانتان را هم از میدان به در کنید .

نداشتن ثبات قدم و استواری ، دلیل اصلی شکست خرگوش است مقابل لاک پشت !

می توانم تصور کنم که الان از خودتان می پرسید : « باشه ، از این به بعد سعی می کنم تا بعد از محو شدن شور و شوق اولیه ام نسبت به کار جدید یا اهداف ، متمرکز و باثبات باقی بمانم و این رمز موفقیتم خواهد بود . ولی مشکل اینجاست که چگونه باید متمرکز و استوار بمانم ؟ » .

برای جواب به این سوال می خواهم تا یکی از بهترین دست یافته های خود را با شما به اشتراک بگذارم که می‌تواند زندگیتان را از این رو به آن رو کند و نامش است  : سیستم اصولی ثبت هفتگی .

اگر همیشه این سوال را داشته اید که چگونه می‌شود بین تمام چیزهایی که در زندگی روزمره مان تجربه می‌کنیم و یاد میگیریم ، ارتباط برقرار کنیم ، جواب سوال تان اینجاست . احساس خلاصی می کنید ؟ این سیستم تمام طرح کلی برنامه ای را که برای آن زحمت کشیده ایم ،  متحول می کند و فقط با یک صفحه ی ساده میتوانید تمام مواردی را که در نظر دارید ، کنترل کنید .

وقت عمل : قدم هشتم

در هشتمین قدم به تمرین قدم هشتم بروید و فرمهای مربوط به “دست به کار شوید !” را با توجه به آموخته هایتان شناسایی کرده و پرینت گرفته و پر کنید .

برچسب ها:
درج دیدگاه

چهار × دو =