امیر آقابابایی

کارشناس نرم افزار

تحلیل گر بنیادی بورس

تحلیل گر تکنیکال فارکس و ارزهای دیجیتال

بیزنس کوچینگ

امیر آقابابایی

کارشناس نرم افزار

تحلیل گر بنیادی بورس

تحلیل گر تکنیکال فارکس و ارزهای دیجیتال

بیزنس کوچینگ

نوشته های بلاگ

جمع بندی نهایی کتاب بهترین سال زندگی تو

جمع بندی نهایی کتاب بهترین سال زندگی تو

۸ گام اساسی کتاب بهترین سال زندگی تو

همانطور که اشاره شد در کتاب  ( بهترین سال زندگی تو ) ۸ اصل یا گام اساسی تعریف می‌شود که در ادامه به صورت خلاصه شده آن‌ها را مرور می‌کنیم :

۱- قدم اول ، تعیین هدف :

نوشتن اهداف روی کاغذ نتیجه ‌ای ده برابر بهتر و بیشتر به ما می‌دهد. نوشتن در رسیدن به اهداف سرعت می‌بخشد و این امر را می‌توان مهم ترین فایده ان دانست. این امر موجب می‌شود بعداز نوشتن تنها و تنها روی آن‌ها تمرکز کنید و ذهن خود را از حواشی و موانع رسیدن به اهداف خود دور کنید. اما نکته مهم ان است که برای تحقق اهداف نباید از کار ایستاد، شرط اصلی تحقق نوشته ها دست به کار شدن است. اهداف باید کمّی، مشخص و شفاف باشند.

۲- قدم دوم ، مرور کردن :

این کار از تکرار اشتباهات جلوگیری می‌کند.

۳- قدم سوم ، قدردان باشیم :

در این بخش اشاره می‌شود که باید روی داشته ها و نقاط قوت خود تمرکز کنیم . مثبت اندیشی نیز از نکات مهمی است که در این بخش به ان اشاره می‌شود .

۴- قدم چهارم ، ارزیابی زندگی :

موفقیت واقعی در یک بعدی بودن نیست، لذا این بخش تاکید می‌کند که موفقیت در تمامی ابعاد زندگی تعریف می‌شود. این بخش طرح ریزی را در همه ابعاد زندگی پیشنهاد می‌کند و معتقد است باید این طرح را دایره وار ترسیم کنید تا به درستی بچرخد.

۵- قدم پنجم ، طراحی بزرگ :

در این بخش ۱۰ قانونی که برای طراحی نقشه اصلی مسیر موفقیت خود به آن نیازمندید معرفی می‌شود. از جمله آن‌ها می‌توان به نوشتن و به روز کاغذ اوردن افکار، تفکر خلاقانه، تعریف اهداف بزرگ، مثبت اندیش بودن، جنگیدن برای اهداف و رها کردن باورهای محدود کننده اشاره کرد.

۶- قدم ششم ، پارامتر جادویی که نتایج خارق ‌العاده با خود به همراه دارد :

در این بخش خود شما، به عنوان مهم ترین پارامتر موفقیت تعریف می‌شوید، شما که تغییر کنید، مسیر رسیدن به خواسته‌هایتان نیز هموار می‌شود.

۷- قدم هفتم ، نقشه کار :

انعطاف و داشتن برنامه و نقشه در سناریوهای مختلف در راستای استفاده از فرصت ها و تهدیدها از جمله مهم ترین موارد این بخش هستند. هر اطلاعاتی که راجع‌ به نقشه و هدف خود دارید دستخوش تغییر است، آینده غیر قابل پیش ‌بینی است و قطعاً تغییرات اجتناب ‌ناپذیر است پس باید انعطاف داشت و نکته جالب اینکه هر تغییر با خودش فرصتی به همراه دارد، شاید فرصت زندگی شما چیزی باشد که اصلاً انتظارش را نداشته‌ اید.

۸- قدم هشتم ، اجرا :

آنچه از تمامی مراحل قبل مهم تر است و آن چه تمام نتایج مراحل قبل را به نتیجه نزدیک می‌کند، این مرحله است، عمل!

سه شرط مهم

دارن هاردی در کتاب بهترین سال زندگی تو به سه شرط اشاره می‌کند که هر کدام بر روی زندگی و اهداف ما تاثیرگذارند :

محیط :

زندگی خود را براساس استانداردهایی که خود تعیین می‌کنید پیش ببرید، از هرچیزی که در محیط بر شما اثرگذار است و در انرژی شما را کم می‌کند از خود دور کنید.

ورودی :

تاکید این بخش بر تفکرات مثبت است. ورودی ایی که به مغز خود می‌دهید تاثیر زیادی بر خروجی‌های ان خواهد داشت.

پیوند :

تاثیرپذیری از آدم‌های که با آن‌ها در ارتباط هستید غیرقابل انکار است. موفقیت و شکست ها را نیز می‌توان به ارتباطات شما ارتباط داد. اطرافیان خود را بشناسید و انتخاب کنید که با توجه به این تاثیرپذیری بالا ارتباط خود را با آن‌ها ادامه دهید یا قطه کنید.

 

راز نهایی موفقیت : برنامه ریزی ، عمل ، بررسی و بهبود

 

 

برچسب ها:
درج دیدگاه

نه + 4 =